Kuchenna biblioteka

NASZA BIBLIOTEKA

O gastronomii można mówić godzinami. Wiemy jednak, że czasami chcesz ją odkryć siedząc w wygodnym fotelu. Mamy na to radę. Poznaj barwny świat gastronomii, obal wiele kuchennych mitów, odkryj techniki kulinarnej edukacji i wiele więcej dzięki naszej bogatej biblioteczce K5!

 

Najlepsze publikacje znajdziesz w naszej akademii – przyjdź, obejrzyj, poczuj zapach świeżo wydrukowanych egzemplarzy, przeczytaj na miejscu albo kup i rozkoszuj się lekturą w dowolnym miejscu! Wpadnij do nas.

K5 DOMOWA GASTROBANDA

ksiazka-domowagastrobanda-png

 K5 Domowa Gastrobanda to kompendium wiedzy o kulinarnym świecie. Znajdziecie tutaj nietuzinkowe przepisy wraz z apetycznymi fotografiami wszystkich potraw, poprzedzone rozdziałami wprowadzającymi w daną tematykę. Wyłuskaliśmy sytuacje z codziennego buszowania po kuchni i odpowiadamy na pytania nurtujące domowych kucharzy. Wiedzę przekazujemy w przystępny sposób. Dzięki Domowej Gastrobandzie staniecie się miłośnikami dobrego smaku. Bawcie się życiem i doceniajcie każdy przejaw szeroko rozumianej kultury kulinarnej.

 

Pyszne rozdziały 

 

  1. I. nóż w kuchni Wprowadzenie o tym, co jest naprawdę niezbędne, aby zostać mistrzem w swojej kuchni. Taka lista potrzebnego wyposażenia, które pozwoli na swobodne działanie w kuchni.
  2. II. doskonały produkt Elementarna wiedza o produktach spożywczych. Skupiliśmy się na kwestii robienia zakupów z głową i na tym, żeby rozszyfrowanie informacji o składzie produktów stało się czymś banalnym.
  3. III. dziecinnie proste Pokazujemy świat kulinarny widziany oczami dziecka, dla którego nowe doznania smakowe są fascynującą przygodą. Przedstawiamy kuchnię jako miejsce przyjazne dla każdego, bez względu na poziom posiadanej wiedzy. 
  4. IV. nasz powszedni Przygotowanie domowego chleba w domu nie wymaga większego trudu i nie jest to wiedza tajemna. Od tej pory zapach świeżego pieczywa i jego wyjątkowy smak zagości na stałe w każdym domu.
  5. V. świeżość z morza Woda dostarcza pysznego pokarmu. Opowiadamy, jak być specjalistą w tej dziedzinie, i zabieramy na szerokie wody różnorodnych smaków.
  6. VI. czas wątpliwości Rozprawa nad krwawymi kawałkami. Tutaj nie ma czasu na wątpliwości, za to jest chęć pokazania świata, który może być naprawdę smaczny, z dużym naciskiem na kwestię dbania o naszą planetę.
  7. VII. naturalna odporność Zdrowie zaczyna się w jelitach. Dzielimy się wiedzą, która sięga do korzeni kultury. Dbanie o swój organizm to najlepsza gwarancja zdrowia.
  8. VIII. świat otworem Kulinarna podróż po świecie pełna szacunku do smaku i kultury innych narodów. Zaspokajamy najbardziej wyszukane potrzeby jedzeniowe z różnych zakątków ziemi.
  9. IX. dobra miara Magia wypieków i sielankowego czasu w kuchni. Krok po kroku pokazujemy, jak rozsmakować się w przygotowywaniu domowych wypieków.
  10. X. w winie prawda Szlakiem doskonałych trunków. Fantastyczna opowieść o tym, jak sprawnie poruszać się pomiędzy wieloma odmianami wina.

GASTROBANDA

ksiazka-gastrobanda-png

Nie lubimy ściemy i dorabiania fałszywych mitów do prostych spraw. Dlatego napisaliśmy książkę, która pokazuje realia gastronomii. Jest ostro i bez owijania w bawełnę. „Gastrobanda. Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim wyjdziesz coś zjeść” to jeden z bestsellerów 2016 roku, nie tylko w kategorii gastronomii. W książce odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania, które mogłyby Ci przyjść do głowy i bez litości rozłożyliśmy na łopatki każdy kuchenny mit.